Personalet i Grønlands Repræsentation i København

NavnAfdeling
Anthon MøllerRepræsentation i København
Sekretariat - Personale administration
Camille Engel RousseauRepræsentation i København
Sekretariat - Studenterhjælp
Dorte AndersenRepræsentation i København
Sekretariat - Rengøring
Elisabeth RingstedRepræsentation i København
Sekretariat
Else OlrikRepræsentation i København
Sekretariat - Regnskab
Gert SøndergaardRepræsentation i København
Sekretariat - IT
Jákup Holm JohannesenRepræsentation i København
Sekretariat - Studenterhjælp
Jens HeinrichRepræsentation i København
Sekretatiat - Repræsentationschef
Kenneth Engell NielsenRepræsentation i København
Sekretariat - Adm. leder
Kim Falck-PetersenRepræsentation i København
Sekretariat - PA f. Repræsentationschef / Kursusleder
Laila Lennert JuulRepræsentation i København
Sekretariat - Forkontor / Reception
Martin Petersen BantzRepræsentation i København
Sekretariat - IT
Naja-Theresia HøeghRepræsentation i København
Sekretariat - Studenterhjælp
Sanne BidstrupRepræsentation i København
Sekretariat - Rengøring


Personalet i departementer og styrelser fra Nuuk, med placering i Grønlands Repræsentation i København

NavnAfdeling
Bianca LuffSocialstyrelsen
Bo SimmelsgaardDepartementet for Råstoffer og Justitsområdet
Camilla Bruun DjarnisForbruger- og Konkurrencestyrelsen
Cecilie Nagell AndersenDet Grønlandske Sundhedsvæsen
Rekrutteringsteamet i Danmark
Claus KleemannDepartementet for Uddannelse, Kultur, Idræt og Kirke
Juridisk afdeling
Inge ThaulowDepartementet for Landbrug, Selvforsyning, Energi og Miljø
Katrine Gren VoldbyDepartementet for Uddannelse, Kultur, Idræt og Kirke
Line RauffDet Grønlandske Sundhedsvæsen
Rekrutteringsteamet i Danmark
Lisbeth Møller JensenSkattestyrelsen
Marie H. MøllerSkattestyrelsen
Telefon hverdage 10:00 - 14:00     +45 3283 3857
Ole Fjordgaard KjærDepartementet for Udenrigsanliggender, Erhverv og Handel
Erhvervsafdelingen
Thomas RassingDepartementet for Fiskeri og Fangst
Trine FoldagerDepartementet for Råstoffer og Justitsområdet


Personalet i Grønlands Naturinstitut med placering i Grønlands Repræsentation i København

NavnAfdeling
Carsten EgevangGrønlands Naturinstitut
Afdeling for Pattedyr og Fugle
Eva GardeGrønlands Naturinstitut
Afdeling for Pattedyr og Fugle
Mads Peter Heide JørgensenGrønlands Naturinstitut
Outi TervoGrønlands Naturinstitut
Afdeling for Pattedyr og Fugle
Rikke Guldborg HansenGrønlands Naturinstitut
Afdeling for Pattedyr og Fugle